2014.09.21. szombat 16:00 Ikarus BSE - KISE

10. perc Zsemle szabadrúgása
22. perc Ikarus helyzet
KISE helyzet a 30. percben
52. perc KISE helyzet
66. perc Ikarus helyzet
Hmelyovszki bravúr
82. perc Ikarus helyzet
81. perc Az Ikarus megszerzi a vezetést
Véget ért a találkozó Ikarus BSE 1 - 0 KISE

A Pesti Foci oldaláról !

Már a 2. percben egy 19 méteres lövéssel vétette magát észre Horváth Krisztián a hazaiak részéről, de lövése mellé szállt, csakúgy, mint a túloldalon Faragó Bálint 22 méteres bombája.

A 8. percben a hazaiak játékosa Kasinszky István léptette ki remek labdával Szabó Pált, aki elől a vendégek kapusa Jarecsni László szedte fel a labdát az utolsó pillanatban.

Szintén jól hárított a vendégek kapusa, amikor a 14. percben egy 26 méterre a kaputól kezezés miatt megítélt szabadrúgást, Zsemle Viktor lőtt rá, de Jarecsni a helyén volt, és szép vetődéssel szögletre mentett.

Az első negyedóra után döntően mezőnyjáték zajlott, szerény Ikarus fölénnyel.

A 23. percben Horváth Krisztián beadása a védők fején megcsúszva okozott riadalmat a Kise ötösén, de Jarecsni megint fogta a labdát.

Válaszul a másik oldalon Faragó Bálint egy 35 méteres labdavezetés utáni beadását tisztázta szögletre a hazai védelem.

Az első félóra végén Zeis Nicolas (KISE) visszapasszolt egy labdát az érkező Faragónak, aki 25 méterről vállalkozott lövésre, mely a védőkről szögletre pattant.

A 36. percben Szabó Pál (Ikarus) egy szép labdavezetés után 20 méterről lőtt a kapu fölé. Szép egyéni teljesítmény volt, csak a gól hiányzott.

40. percben Nagy Róbert (KISE) indítása után Berhidai Dániel lőtt 12 méterről, de Hmelyovszki szögletre ütötte a labdát.

A félidő végét jelző sípszó előtt a hazaiak játékosa, Zubovics Demeter Gyula ívelt a kapu elé, de Horváth Krisztián 4 méterről kissé kisodródva nagy helyzetben a bal felső sarok mellé lőtt, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Fordulás után a Havasi Zsolt (KISE) 17 méteres lövése megpattant a Hmelyovszki előtt, de végül a kapu mellé szállt, majd néhány perc múlva Zeis Nicolas cselezgetett az Ikarus tizenhatosánál, ő is lövésre szánta el magát, labdája alig kerülte el a bal felső sarkot.

Az 57. percben Jordáki Norbert emelte fölé 4 méterről Havasi Zsolt átadását.

A 66. percben szép jelenetnek lehettünk szemtanúi, amikor Zsemle Viktor (Ikarus) labdáját Horváth Krisztián 7 méterről ívesen fejelte kapura, amely alig szállt el a felső sarok felett.

A 68 percben a csereként beállt Borgulya István mutatkozott be egy 17 méteres életerős lövéssel, melyet szépen védett Jarecsni László.

71 percben pedig a túloldalon Faragó Bálint szépen lépett be a hazai védőfalba, ahol csak szabálytalanul tudták szerelni a kaputól 20 méterre. Nagy Róbert lövését parádés mozdulattal hárította szögletre Hmelyovszki.

A 79. percben Horváth Krisztián ívelt a hosszú oldalra egy labdát, ahol Kasinszky István kapásból 5 méterről fölé lőtt.

A 81. perc hozta meg a gólt a hazaiak számára: Kasinszky István ívelt a saját térfelének
közepéről a KISE kapujának előterébe, ahol a védőjét megelőző Orbán Levente szép mozdulattal emelt a kapu bal oldalába. 1:0.

A mérkőzés hajráját már csak mezőnyjáték jellemezte, különösebb helyzet nélkül.